Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Hledat
cs
enderu

Centrum

reprodukční medicíny

& Gynekologie

20 let tradice a více než 8 000 dětí

On-line rozhovor na téma „Neplodnost - možnosti řešení a plánované početí“ s MUDr. Janem Šulcem

Dobrý den. Snažíme se marně o otěhotnění již 1,5 roku. Bojím se ale léčby. Je pravda, že při léčbě neplodnosti je vyšší riziko početí dvojčat? Eva

Dobrý den.
Vaše obavy jsou zbytečné. Vyšší riziko dvojčat hrozí jen při stimulaci vaječníků. Léčba neplodnosti zdaleka ale nezahrnuje jen výše uvedené. Lékař by Vás navíc měl vždy upozornit, že podobné riziko hrozí a Vy můžete takovou léčbu odmítnout. Při IVF programu pak lze riziko dvojčat prakticky vyloučit transferem jediného embrya.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, na webu www.novinky.cz jsem četla článek, že se dá neplodnost zjistit jednoduchým odběrem krve. Chtěla bych se zeptat, pokud by náhodou nevyšel výsledek příliš pozitivní, bylo by možné nechat si zmrazit vajíčka pro pozdější použití? Je mi 34 let, děti určitě plánuji, doteď partner nechtěl. Děkuji, Darina M.

Dobrý den.
Zmražení vajíček je možné. Žena musí podstoupit stimulaci vaječníků a následný odběr vajíček v celkové anestézii. Tak se získá více vajíček. Snažit se o odběr jednoho vajíčka je sice možné, ale neefektivní. V současnosti tento léčbený postup nehradí zdravotní pojiš´tovny.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den pane doktore, jak je možné, že na stimulaci Clostylbegytem jsem vůbec nereagovala a pak nasazen Clomhexal a reakce tam byla? Jsou to přeci stejné léky? Lucka

Dobrý den.
To je nepravděpodobné. Spíše jde o náhodu - ne v každém cyklu je stimulace vaječníků úspěšná
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, jak se dá řešit absence spermatu u může?.. Je nějaká šance? Děkuji, Olga

Dobrý den.
Je třeba vyšetřit, zda nejde o tzv. retrográdní ejakulaci. To je stav, kdy muž ejakuluje do močového měchýře. Pokud není ejakulace vůbec přítomna, přichází do úvahy pokus o mikrochirurgický odběr z varlete či nadvarlete. Vždy je možné užít sperma anonymního dárce.
MUDr.Jan Šulc

Dobrý den, od své paní doktorky jsem se dozvěděla, že mám polycystické vaječníky. Chtěla bych vyzkoušet léčbu Metforminem. co jsem si zjiťovala, v jiných CAR tento lék na pol. vaječníky dávají. Jak je to u vás v Gestu? S pozdravem Jana

Dobrý den.
Na našem pracovišti máme s léčbou Metforminem nepříliš dobré zkušenosti. Proto ji nedoporučujeme. I tak dosahujeme u žen s PCO vysoké úspěšnosti léčby.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den snažíme se s manželem o miminko 18 měsíců a pořád bezúspěšně . ´ 2.11 Jsem podstoupila laparoskopii a hystereskopii a zjistili mi horší průchodnost vejcovodů , předpokládám , že mi je pročistili , tak bych ráda věděla jaká je teď úspěšnost početí . A zda se můžeme začít snažit už tuto ovulaci ?? Děkuju za odpověď Andrea

Dobrý den.
Při vyšetření průchodnosti se dá hovořit o "propláchnutí" vejcovodů. Někdy to pomůže. K úspěšnosti je těžké se vyjadřovat. Záleží na celé řadě dalších okolností (spermiogram, hormonální paramtery, aj.).
Šlo-li jen o diagnostickou laparoskpii, tedy bez operačního zákroku, je možné se snažit o otěhotnění již nyní, tedy nemáte-li žádné obtíže.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je mi 34 let a nemám ještě děti a momentálně ani stálého partnera, se kterým bychom děti mohli začít plánovat. Mám se nějak znepokojovat?

Dobrý den.
Je nesporné, že kolem 35. roku života začíná plodnost ženy klesat. U někoho se tento pokles objeví i dříve, u někoho později. 
Záleží též na tom, jaká je Vaše představa o tom, kolik byste chtěla mít dětí. Pokud více než jedno, je již podle mého názoru určitá míra znepokojení na místě. 
Myslím, že by ve Vašem případě nebylo od věci vyšetřit AMH (podorbně viz naše Aktuality)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, existuje v ČR možnost nějaké spermobanky pro ženy, které chtějí mít dítě, ale jsou bez partnera? Případné jaké jsou vyhídky do budoucna? Děkuji za odpověď, Šárka V.

Dobrý den.
V současnosti je k užití spermií anonymního dárce třeba souhlasu partnera ženy (nemusí to být manžel, ale jakýkoli muž). 
Je ale velmi pravděpodobné, že se to v brzké době změn a tento souhlas muže již nebude vyžadování.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den , chtěla bych vědět nějaké informace o umělém početí Nativ , kolik to stojí a jak to probíhá . 

Dobrý den.
Záleží na tom, co máte na mysli pod pojmem umělé oplodnění.
Může jít o intrauterinní inseminaci. Ta se běžně provádí jako tzv. nativní cyklus. Vše je v tomto případě kryto zdravotním pojištěním.
Druhou možností je IVF progrram. V tomto případě jde o stejný postup jako při IVF cyklu se stimulací, pouze chybí podávání stimulačních léků. Dozrává a odebírá se proto jen jedno vajíčka. Z tohoto důvodu tento postup příliš nedoporučujeme, má ve srovnání s běžným IVF cyklem daleko menší šanci na úspěch. Cena bez úhrady ze strany ppojišťovny se pohybuje kolem 15 000 Kč.
Podrobné informace o inseminaci i o IVF můžete najít na našem WEBu (pro snadnou orientaci radím užít Mapu stránek)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, jaký je prosím případný proces zmrazení vajíček a jak dlouho takto vydrží? Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Při zmražení vajíček se postupuje tzv. vitrifikací. 
Zmrazená vajíčka vydrží teoreticky desítky let - zkušenosti jsou se spermiemi a embryi, s vajíčky takto dlouhé zkušenosti zatím nejsou, ale je předpoklad, že nebude rozdíl.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

 

Dobrý den, mám PCO, po vysazení horm.antikoncepce nemám menstruaci, po Agolutinu mam silné špinění s příměsí krve je toto menstruace? Jakou byste navrhoval léčbu.Dekuji Erika

Dobrý den.
Je to nejspíše slabá menstruace.
Doporučil bych vyvoláná ovulace. K tomu lze užít antiestrogeny případně gonadotropní hormony
Podrobnější informace o fungování jednotlivých léků můžete eventuálně najít na www.gest.cz v kapitole Léky (pro snadnou orientaci na našem WEBu doporučuji užít Mapu stránek).
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Pěkný den pane doktore, může žena absolvovat umělé oplodnění i bez partnera, když není vdaná? Jaké jsou u nás možnosti? Děkuji.

Dobrý den.
Umělé oplodnění, ať již ve formě inseminace nebo IVF programu, se spermiemi anonymního dárce je v současnosti vázáno na souhlas partnera. Nemusí to být manžel. 
Je pravděpodobné, že se stav změní a souhlas muže nebude požadován. Kdy k této změně zákonů dojde, si netroufám odhadovat.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den. Od 16 let používám bez vysazení antikoncepci, je mi 33 let. Má to nějaký vliv na případné oplodnění, až to začnu řešit? Případně ovlivní to třeba věk, kdy plodnost začne klesat?

Dobrý den.
Hodně záleží na tom, zda jste již měla či neměla při nasazení antikoncepce pravidelný cyklus. Pokud byl Váš cyklus nepravidelný, nejspíše tomu tak opět bude po vysazení antiko a je pravděpodobné, že bude nějaký čas trvat, než se vše upraví a budete moci otěhotnět. 
Plodnost žen začíná klesat kolem 35. roku života.
Napovědět, jak na tom jste, může vyšetření AMH (event. viz Aktuality na našem WEBu)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, pane doktore, lze předpokládat po aplikaci Pregnylu před IUI u nestimulovaného cyklu, že ovulace nastane cca za 36 hodin, tedy zhruba na čas plánované IUI nebo může ovulace proběhnout dříve (během těchto 36 hodin)?  Děkuji za odpověď. S pozdravem Iva D.

Dobrý den.
36 hodin je teoretická hodnota. Neplatí to na minutu přesně. Ovulace může proběhnout i o něco dříve i o něco později, dokonce ani nemusí proběhnou vůbec. Přesnější časování ale není nutné. Spermie jsou schopny oplodnit vajíčko 48 i více hodin, vajíčko je schopno oplození po dobu 24, možná i více hodin.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

DObrý den , ráda bych věděla jak moc jsou spolehlivé ovulační testy ?

Dobrý den.
Ovulační testy neprokazují přímo ovulavi, tedy uvolňění vajíčka. Prokazují prudké předovulační zvýšení hladiny hormonu LH. To je podmínkou ovulace. Ovulace pak obvykle proběhne, ale ne ve 100%. Někdy může dojít k "zadržení" vajíčka ve folikulu. Naštěstí to ale není časté. Proto lze ovulační testy považovat za poměrně spolehlivé
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě bych ráda věděla, jestli se za pravidelný cyklus dá považovat i cyklus, který není po 28 dnech, ale po delší době, ale je pravidelný? Před nasazením antikoncepce jsem měla cyklus po 5 týdnech a vždy velmi silné krvácení. Děkuji.

Dobrý den.
Za pravidelný cyklu se považuje 28-29 dní +- 7 dní. Takže odpověď je ano. Z hlediska početí je podstatnější, zda dochází k ovulaci
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den , s manželem se snažíme o mimi , doporučil by jste nám nějaké vitamíny ? Krom kyseliny listové kterou užívám já a manžel bere vit. C,E,B12 selen a zinek ?

Dobrý den.
Existují speciální multivitaminy určené pro ženy, které plánují početí. U muže stačí běžný multivitamin se stopovými prvky - výše uvedená kombinace je též možným řešením
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, už 8 měsíců se snažíme o miminko, s tím ,že si měřím bazální teplotu a hlídám ovulaci, předtím to bylo 5 měsíců... Je mi 37 let. Spermiogram je v pořádku, cykly mi fungovaly i s ovulací přesto jsem absolvovala léčbu clostilbegytem, ale nebyla úspěšná.Myslíte, že je v mém věku naděje, že otěhotním přirozenou cestou? Nebo co by jste mě doporučil? Jak bychom měli postupovat? Děkuji za odpověď

Dobrý den.
Šance na otěhotnění přirozenou cestou existuje. Myslím ale, že byste se měli obrátit na pracoviště, které se specializuje na léčbu neplodnosti. Měly by se provést další testy - hormonální rozbory (prolaktin,štítná žláza, AMH, aj.) a i vyšetřit například průchodnost vejcovodů. 
Jsme-li pro Vás dostupní, velmi rádi se Vám budeme u nás věnovat. Doporučení nepotřebujete, stačí se telefonicky (257212517) objednat na zcela nezávaznou konzultaci
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je mi 34 let a pokoušíme se o miminko. Trošku se obávám používat pravidelně ovulační testy, aby jsem se nedostala do stresu že na to příliš "tlačím". Nechávám tomu volný průběh (snažíme se 6 měsíců). Jaký je Váš názor? Děkuji Veronika

Dobrý den.
Ovulační testy bych zkusil. Pokud by byly opakovaně negativní, je vhodné vše řešit i dříve než za běžně uváděných 12 měsíců. 34 je již poměrně hraniční věk, obzvláště plánujete-li více než jednoho potomka.
Event. zvažte vyšetření AMH - viz Akuality na našem WEBu
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den - odhalí AMH vyšetření, zda dochází k ovulaci nebo je nutné ještě jiné vyšetření? Moc děkuji.

Dobrý den.
Stanovení AMH neprokáže ovulaci. Odhadujeme jím pouze ovariální rezervu.Ovulaci lze sledovat měřením bazální teploty, ovulačním testy z moče (volně prodejné v lékárně) a nejlépe UZ sledováním zrání a prasknutí folikulu (UZ folikulometrie)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Minulý cyklus jsem měla Clostylbegyt od 3.-7.DC a 11 den po ovulaci( která byla cca 18DC) byly na TT //. Ale bohužel za dva dny jsem začala krvácet. A tento cyklus jsem byla na UZ a folikul nevyrostl jak by měl, takže to vypadlo na anovul.cyklus. Teď jsem byla 33DCna UZ, protože MS nedorazila a folikul byl 14 mm, takže čekáme co a jak. Je možné že jeden cyklus Clostylbegyt zabere a druhý cyklus vůbec? Děkuji Jana

Dobrý den.
Ano, je to možné. Reakce na Clostilbegyt se může měnit.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Krásný den , ráda bych věděla , zda je pro početí nějaká metoda (kromě sledování ovu a BT ) či poloha , kterou by jste nám snažilkám doporučil .

Dobrý den.
Žádáná podobná "geniální" rada neexistuje. Snad jen - snažte se co nejméně se stresovat. Alespoň pár měsíců si ničím nelamte hlavu, nic nesledujte,.... Psychická pohoda je fakt důležitá
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je možné mít z hormonálního profilu potvrzené, že je hodnota funkce vaječníků nedostatečná a přesto každý cyklus mít ovulaci? Děkuji

Dobrý den.
Je teoreticky možné, že vše vypadá jako při ovulaci - bazální teplota, ovulační testy i při UZ vyšetření lze pozorovat rostoucí folikl a následně jeho prasknutí, ale zda je uvnitř opravdu vajíčko, zjistit nelze. Vajíčko také může být teoreticky degenerované, neschopné oplodnění.Podobný stav je velmi častý u starších žen. Jsou-li vajíčka opravdu přítomna a jaká je jejich kvalita, lze zjistit je v rámci IVF programu.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je po vysazení antikoncepce zvýšené riziko dvojčat nebo to nemá vliv? Je to moje noční můra... Děkuji

Dobrý den.
Jde o názor, který je často slyšet, neznám ale žádnou studii, která by to prokazovala. Takže Vaše obavy považuji za zbytečné.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Aktuálně

Přestěhovali jsme se!

10.12.2018

Od 10.12. již sídlíme na nové adrese: Nádražní 762/32 (vchod je z ul. Rozkošného 1058/3), 150 00 Praha 5 - Smíchov. Rádi uvítáme všechny naše pacientky a pacienty na naší nové klinice. V ambulancích pokračuje normální provoz, jen embryologická laboratoř může být z administrativních důvodů otevřená až v týdnu od 17.12. Pro všechny páry, které mají léčbu v týdnu od 10.-15.12., je zajištěna péče na naší spolupracující klinice na Praze 8. Více informací získáte na recepci či u svého lékaře. Provoz přes vánoční svátky včetně embryologické laboratoře je pak již bez omezení.

CELÝ ČLÁNEK

Stěhování kliniky

03.12.2018

Vážení pacienti a návštěvníci, v období od 3. - 8.12. se klinika stěhuje do nových prostor. V tomto termínu ordinujeme na „starém“ Gestu v pondělí, ve středu a v pátek, a to pouze pro akutní případy. Dále bude uzavřená embryologická laboratoř, není tedy možné provádět inseminace, vyšetření spermiogramu apod.. Pacientům, kterých se toto týká, se omlouváme za vzniklé nepříjemnosti. Od 10.12. se na vás již těšíme v „novém“ Gestu na Smíchovském nádraží. Telefonní kontakty pro případné dotazy zůstávají stejné.

CELÝ ČLÁNEK

Máme nového pomocníka Geriho

17.10.2018

Naším cílem je neustále udržovat nejvyšší možnou kvalitu léčby, proto mohou naše pacientky od září 2018 využívat jeden z nejpokrokovějších přístrojů pro kultivaci embryí, který v současnosti existuje – inkubátor GERI. Naše klinika je jedna z prvních v ČR, která používá pro kultivaci embryí tento inovativní systém umožňující mít současně pod neustálou kontrolou jak vývoj embryí, tak i podmínky, které jsou důležité pro jejich správný vývoj. Tato novinka spolu se zkušenostmi našich embryologů opět zvyšuje standardy embrologické práce a posouvá tak hranice úspěšnosti celé léčby.

CELÝ ČLÁNEK

DŮLEŽITÁ INFORMACE

25.09.2018

Oznamujeme všem pacientům a spolupracujícím lékařům, že začátkem prosince tohoto roku bude celá klinika přestěhována. Naše krásná vila, ve které jsme sídlili přes 20 let, nám již bohužel prostorově nestačí a provoz v ní nelze rozšiřovat. Nové sídlo GESTu bude také na Praze 5, a to na dobře dostupném Smíchovském nádraží (pro znalce – nad cukrárnou Hájek & Hájková :-), Rozkošného 3, Praha 5). Zcela nové prostory vyhovují plně evropským požadavkům pro centra reprodukční medicíny. V týdnu od 3.- 8. 12.2018 budeme mít uzavřenou laboratoř, ordinace budou v provozu pro neodkladné kontroly. U pacientek, kde nelze léčbu pomocí IVF odsunout, využijeme laboratoř spolupracujícího IVF centra. Od pondělí 10.12. již bude probíhat standardní provoz na nové adrese. Pevně doufáme, že se vám bude na naší nové klinice líbit :-). Více informací obdržíte na recepci nebo od svého lékaře. Za kliniku Gest MUDr. Monika Poláková  

CELÝ ČLÁNEK

Přijďte do Diskrétního koutku na akci (URO)logické kroky ke zdraví

30.08.2018

Zábavné odpoledne s lékařskými konzultacemi oživí 28. září park Ladronka v Praze. Akce (URO)logické kroky ke zdraví se uskuteční od 13.00 do 17.00. Na programu bude například hudební vystoupení skupiny Pískomil se vrací, Roberta Slezáčka, autogramiáda známých českých osobností a cvičení s fyzioterapeuty. Program doplní i lékařské konzultace z oboru urologie a gynekologie. O hormonálních poruchách, problémech s otěhotněním a neplodnosti si můžete pohovořit v našem Diskrétním koutku s MUDr. Janem Šulcem z Centra reprodukční medicíny a gynekologie GEST.     

CELÝ ČLÁNEK

Výhoda zavedení elektronických receptů

29.05.2018

Díky zavedení elektronických receptů již není nutné, aby si pacientky vyzvedávaly recepty u nás na klinice osobně (pokud není třeba navštívit lékaře). Stejně tak není nutné, abychom jim zasílali recepty klasickou poštou. Nyní lze odeslat recept pomocí SMS na telefon nebo na e-mail a pacientka si s touto zprávou pouze dojde do lékárny pro lék k vyzvednutí. 

CELÝ ČLÁNEK

Jak nás hodnotí klienti

Václav

Václav
14.02.2019

Rádi bychom panu doktorovi Alexandrovi a celému týmu poděkovali za syna Václava (4230 g a 52 cm), který se narodil 11. 1. 2019. Máme z něj velkou radost. Těhotenství proběhlo bez komplikací. Klinice přejeme spoustu spokojených budoucích rodičů.

Maminka Marcela

Baruška a Bohunka

Baruška a Bohunka
04.02.2019

Děkujeme vám za pomoc, díky níž máme krásná a zdravá dvojčátka Barušku a Bohunku narozené koncem minulého roku a přejeme vše dobré v tomto roce i dalších letech. Marie

Rafael

Rafael
30.01.2019

Našeho Rafaela  jsme se dočkali 12. 1. 2019 v porodnici v Motole. S naší paní doktorkou jsme prošli těhotenstvím bez problémů a porod jsme pak zvládli nějak taky :-).

Každopádně bez vás by Rafael nebyl, proto moc děkujeme. Otěhotněla jsem po roce u vás, což považuji zpětně za velký úspěch. Pokud to váš čas dovolí, rádi přijdeme Rafaela ukázat až povyroste.

S díky

Eva a Jarda G.

David

David
28.01.2019

Rádi bychom Vám s přítelem poděkovali za výborný servis a kvalitní péči. Až u vás se nám podařilo získat to nejcennější na světě, co nás mohlo potkat. 23.6. 2018 v sobotu se nám narodil syn David s porodní váhou 2 950 g a 50 cm. Vůbec se mu nechtělo ven a lékaři se báli, že bude větší, než nakonec byl a musela jsem postoupit císařský řez. 

Teď už mu je 6měsíců a při jeho váze 10 kg je vidět, že se má na světě krásně.

Moc Vám děkujeme, že můžeme být šťastní a užívat si každý den společného života. 

S pozdravem Zuzana se svýma Davidama

Verunka

Verunka
26.11.2018

Chtěla bych Vám tímto mnohokrát poděkovat za pomoc s otěhotněním... Naše sluníčko Verunka (10.6. 35+1 1820g) vykoukla na svet trošku dřív, ale je zdravé a krásné miminko. Přejí hezky den Lenka Řežábková.

Malá elen

Malá elen
19.11.2018

Máme pro vás výborné zprávy: naše malá Elen se narodila předvčírem, 31.10.2018. Moc jsme vám - všem v Gestu a samozřejmě oné neuvěřitelné dárkyni vděční :-) Nemáme slova na to jak jsme oba s Oliverem do ní zamilovaní... Vaše Monika

Kontaktní formulář

Napište nám
Souhlasím s tím, že kontaktní údaje budou uchovávány poskytovatelem webových stránek v rozsahu nezbytném pro splnění mé žádosti a budou předány odpovědným třetím stranám. Četl jsem prohlášení o zpracování osobních údajů na těchto stránkách.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete?

Adresa

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00 Praha 5 - Smíchov

Ordinační hodiny

pondělí - pátek 8 - 19 hodin
v pátek je do odvolání zkrácena ordinační doba do 17 h
sobota 8 - 13 hodin

Kontakt

tel.: +420 257 212 516 - 518
mobil: +420 602 328 346
e-mail: info@gest.cz
© 2017-2019, NL - CLINIC Gest IVF s.r.o. All Rights Reserved. Tvorba www S2 STUDIO
↑