Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Hledat
cs
enderu

Centrum

reprodukční medicíny

& Gynekologie

20 let tradice a více než 8 000 dětí

On-line rozhovor na téma „Neplodnost - možnosti řešení a plánované početí“ s MUDr. Janem Šulcem

Dobrý den. Snažíme se marně o otěhotnění již 1,5 roku. Bojím se ale léčby. Je pravda, že při léčbě neplodnosti je vyšší riziko početí dvojčat? Eva

Dobrý den.
Vaše obavy jsou zbytečné. Vyšší riziko dvojčat hrozí jen při stimulaci vaječníků. Léčba neplodnosti zdaleka ale nezahrnuje jen výše uvedené. Lékař by Vás navíc měl vždy upozornit, že podobné riziko hrozí a Vy můžete takovou léčbu odmítnout. Při IVF programu pak lze riziko dvojčat prakticky vyloučit transferem jediného embrya.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, na webu www.novinky.cz jsem četla článek, že se dá neplodnost zjistit jednoduchým odběrem krve. Chtěla bych se zeptat, pokud by náhodou nevyšel výsledek příliš pozitivní, bylo by možné nechat si zmrazit vajíčka pro pozdější použití? Je mi 34 let, děti určitě plánuji, doteď partner nechtěl. Děkuji, Darina M.

Dobrý den.
Zmražení vajíček je možné. Žena musí podstoupit stimulaci vaječníků a následný odběr vajíček v celkové anestézii. Tak se získá více vajíček. Snažit se o odběr jednoho vajíčka je sice možné, ale neefektivní. V současnosti tento léčbený postup nehradí zdravotní pojiš´tovny.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den pane doktore, jak je možné, že na stimulaci Clostylbegytem jsem vůbec nereagovala a pak nasazen Clomhexal a reakce tam byla? Jsou to přeci stejné léky? Lucka

Dobrý den.
To je nepravděpodobné. Spíše jde o náhodu - ne v každém cyklu je stimulace vaječníků úspěšná
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, jak se dá řešit absence spermatu u může?.. Je nějaká šance? Děkuji, Olga

Dobrý den.
Je třeba vyšetřit, zda nejde o tzv. retrográdní ejakulaci. To je stav, kdy muž ejakuluje do močového měchýře. Pokud není ejakulace vůbec přítomna, přichází do úvahy pokus o mikrochirurgický odběr z varlete či nadvarlete. Vždy je možné užít sperma anonymního dárce.
MUDr.Jan Šulc

Dobrý den, od své paní doktorky jsem se dozvěděla, že mám polycystické vaječníky. Chtěla bych vyzkoušet léčbu Metforminem. co jsem si zjiťovala, v jiných CAR tento lék na pol. vaječníky dávají. Jak je to u vás v Gestu? S pozdravem Jana

Dobrý den.
Na našem pracovišti máme s léčbou Metforminem nepříliš dobré zkušenosti. Proto ji nedoporučujeme. I tak dosahujeme u žen s PCO vysoké úspěšnosti léčby.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den snažíme se s manželem o miminko 18 měsíců a pořád bezúspěšně . ´ 2.11 Jsem podstoupila laparoskopii a hystereskopii a zjistili mi horší průchodnost vejcovodů , předpokládám , že mi je pročistili , tak bych ráda věděla jaká je teď úspěšnost početí . A zda se můžeme začít snažit už tuto ovulaci ?? Děkuju za odpověď Andrea

Dobrý den.
Při vyšetření průchodnosti se dá hovořit o "propláchnutí" vejcovodů. Někdy to pomůže. K úspěšnosti je těžké se vyjadřovat. Záleží na celé řadě dalších okolností (spermiogram, hormonální paramtery, aj.).
Šlo-li jen o diagnostickou laparoskpii, tedy bez operačního zákroku, je možné se snažit o otěhotnění již nyní, tedy nemáte-li žádné obtíže.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je mi 34 let a nemám ještě děti a momentálně ani stálého partnera, se kterým bychom děti mohli začít plánovat. Mám se nějak znepokojovat?

Dobrý den.
Je nesporné, že kolem 35. roku života začíná plodnost ženy klesat. U někoho se tento pokles objeví i dříve, u někoho později. 
Záleží též na tom, jaká je Vaše představa o tom, kolik byste chtěla mít dětí. Pokud více než jedno, je již podle mého názoru určitá míra znepokojení na místě. 
Myslím, že by ve Vašem případě nebylo od věci vyšetřit AMH (podorbně viz naše Aktuality)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, existuje v ČR možnost nějaké spermobanky pro ženy, které chtějí mít dítě, ale jsou bez partnera? Případné jaké jsou vyhídky do budoucna? Děkuji za odpověď, Šárka V.

Dobrý den.
V současnosti je k užití spermií anonymního dárce třeba souhlasu partnera ženy (nemusí to být manžel, ale jakýkoli muž). 
Je ale velmi pravděpodobné, že se to v brzké době změn a tento souhlas muže již nebude vyžadování.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den , chtěla bych vědět nějaké informace o umělém početí Nativ , kolik to stojí a jak to probíhá . 

Dobrý den.
Záleží na tom, co máte na mysli pod pojmem umělé oplodnění.
Může jít o intrauterinní inseminaci. Ta se běžně provádí jako tzv. nativní cyklus. Vše je v tomto případě kryto zdravotním pojištěním.
Druhou možností je IVF progrram. V tomto případě jde o stejný postup jako při IVF cyklu se stimulací, pouze chybí podávání stimulačních léků. Dozrává a odebírá se proto jen jedno vajíčka. Z tohoto důvodu tento postup příliš nedoporučujeme, má ve srovnání s běžným IVF cyklem daleko menší šanci na úspěch. Cena bez úhrady ze strany ppojišťovny se pohybuje kolem 15 000 Kč.
Podrobné informace o inseminaci i o IVF můžete najít na našem WEBu (pro snadnou orientaci radím užít Mapu stránek)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, jaký je prosím případný proces zmrazení vajíček a jak dlouho takto vydrží? Děkuji za odpověď.

Dobrý den.
Při zmražení vajíček se postupuje tzv. vitrifikací. 
Zmrazená vajíčka vydrží teoreticky desítky let - zkušenosti jsou se spermiemi a embryi, s vajíčky takto dlouhé zkušenosti zatím nejsou, ale je předpoklad, že nebude rozdíl.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

 

Dobrý den, mám PCO, po vysazení horm.antikoncepce nemám menstruaci, po Agolutinu mam silné špinění s příměsí krve je toto menstruace? Jakou byste navrhoval léčbu.Dekuji Erika

Dobrý den.
Je to nejspíše slabá menstruace.
Doporučil bych vyvoláná ovulace. K tomu lze užít antiestrogeny případně gonadotropní hormony
Podrobnější informace o fungování jednotlivých léků můžete eventuálně najít na www.gest.cz v kapitole Léky (pro snadnou orientaci na našem WEBu doporučuji užít Mapu stránek).
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Pěkný den pane doktore, může žena absolvovat umělé oplodnění i bez partnera, když není vdaná? Jaké jsou u nás možnosti? Děkuji.

Dobrý den.
Umělé oplodnění, ať již ve formě inseminace nebo IVF programu, se spermiemi anonymního dárce je v současnosti vázáno na souhlas partnera. Nemusí to být manžel. 
Je pravděpodobné, že se stav změní a souhlas muže nebude požadován. Kdy k této změně zákonů dojde, si netroufám odhadovat.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den. Od 16 let používám bez vysazení antikoncepci, je mi 33 let. Má to nějaký vliv na případné oplodnění, až to začnu řešit? Případně ovlivní to třeba věk, kdy plodnost začne klesat?

Dobrý den.
Hodně záleží na tom, zda jste již měla či neměla při nasazení antikoncepce pravidelný cyklus. Pokud byl Váš cyklus nepravidelný, nejspíše tomu tak opět bude po vysazení antiko a je pravděpodobné, že bude nějaký čas trvat, než se vše upraví a budete moci otěhotnět. 
Plodnost žen začíná klesat kolem 35. roku života.
Napovědět, jak na tom jste, může vyšetření AMH (event. viz Aktuality na našem WEBu)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, pane doktore, lze předpokládat po aplikaci Pregnylu před IUI u nestimulovaného cyklu, že ovulace nastane cca za 36 hodin, tedy zhruba na čas plánované IUI nebo může ovulace proběhnout dříve (během těchto 36 hodin)?  Děkuji za odpověď. S pozdravem Iva D.

Dobrý den.
36 hodin je teoretická hodnota. Neplatí to na minutu přesně. Ovulace může proběhnout i o něco dříve i o něco později, dokonce ani nemusí proběhnou vůbec. Přesnější časování ale není nutné. Spermie jsou schopny oplodnit vajíčko 48 i více hodin, vajíčko je schopno oplození po dobu 24, možná i více hodin.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

DObrý den , ráda bych věděla jak moc jsou spolehlivé ovulační testy ?

Dobrý den.
Ovulační testy neprokazují přímo ovulavi, tedy uvolňění vajíčka. Prokazují prudké předovulační zvýšení hladiny hormonu LH. To je podmínkou ovulace. Ovulace pak obvykle proběhne, ale ne ve 100%. Někdy může dojít k "zadržení" vajíčka ve folikulu. Naštěstí to ale není časté. Proto lze ovulační testy považovat za poměrně spolehlivé
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, děkuji za odpověď. Ještě bych ráda věděla, jestli se za pravidelný cyklus dá považovat i cyklus, který není po 28 dnech, ale po delší době, ale je pravidelný? Před nasazením antikoncepce jsem měla cyklus po 5 týdnech a vždy velmi silné krvácení. Děkuji.

Dobrý den.
Za pravidelný cyklu se považuje 28-29 dní +- 7 dní. Takže odpověď je ano. Z hlediska početí je podstatnější, zda dochází k ovulaci
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den , s manželem se snažíme o mimi , doporučil by jste nám nějaké vitamíny ? Krom kyseliny listové kterou užívám já a manžel bere vit. C,E,B12 selen a zinek ?

Dobrý den.
Existují speciální multivitaminy určené pro ženy, které plánují početí. U muže stačí běžný multivitamin se stopovými prvky - výše uvedená kombinace je též možným řešením
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, už 8 měsíců se snažíme o miminko, s tím ,že si měřím bazální teplotu a hlídám ovulaci, předtím to bylo 5 měsíců... Je mi 37 let. Spermiogram je v pořádku, cykly mi fungovaly i s ovulací přesto jsem absolvovala léčbu clostilbegytem, ale nebyla úspěšná.Myslíte, že je v mém věku naděje, že otěhotním přirozenou cestou? Nebo co by jste mě doporučil? Jak bychom měli postupovat? Děkuji za odpověď

Dobrý den.
Šance na otěhotnění přirozenou cestou existuje. Myslím ale, že byste se měli obrátit na pracoviště, které se specializuje na léčbu neplodnosti. Měly by se provést další testy - hormonální rozbory (prolaktin,štítná žláza, AMH, aj.) a i vyšetřit například průchodnost vejcovodů. 
Jsme-li pro Vás dostupní, velmi rádi se Vám budeme u nás věnovat. Doporučení nepotřebujete, stačí se telefonicky (257212517) objednat na zcela nezávaznou konzultaci
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je mi 34 let a pokoušíme se o miminko. Trošku se obávám používat pravidelně ovulační testy, aby jsem se nedostala do stresu že na to příliš "tlačím". Nechávám tomu volný průběh (snažíme se 6 měsíců). Jaký je Váš názor? Děkuji Veronika

Dobrý den.
Ovulační testy bych zkusil. Pokud by byly opakovaně negativní, je vhodné vše řešit i dříve než za běžně uváděných 12 měsíců. 34 je již poměrně hraniční věk, obzvláště plánujete-li více než jednoho potomka.
Event. zvažte vyšetření AMH - viz Akuality na našem WEBu
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den - odhalí AMH vyšetření, zda dochází k ovulaci nebo je nutné ještě jiné vyšetření? Moc děkuji.

Dobrý den.
Stanovení AMH neprokáže ovulaci. Odhadujeme jím pouze ovariální rezervu.Ovulaci lze sledovat měřením bazální teploty, ovulačním testy z moče (volně prodejné v lékárně) a nejlépe UZ sledováním zrání a prasknutí folikulu (UZ folikulometrie)
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, ráda bych se zeptala. Minulý cyklus jsem měla Clostylbegyt od 3.-7.DC a 11 den po ovulaci( která byla cca 18DC) byly na TT //. Ale bohužel za dva dny jsem začala krvácet. A tento cyklus jsem byla na UZ a folikul nevyrostl jak by měl, takže to vypadlo na anovul.cyklus. Teď jsem byla 33DCna UZ, protože MS nedorazila a folikul byl 14 mm, takže čekáme co a jak. Je možné že jeden cyklus Clostylbegyt zabere a druhý cyklus vůbec? Děkuji Jana

Dobrý den.
Ano, je to možné. Reakce na Clostilbegyt se může měnit.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Krásný den , ráda bych věděla , zda je pro početí nějaká metoda (kromě sledování ovu a BT ) či poloha , kterou by jste nám snažilkám doporučil .

Dobrý den.
Žádáná podobná "geniální" rada neexistuje. Snad jen - snažte se co nejméně se stresovat. Alespoň pár měsíců si ničím nelamte hlavu, nic nesledujte,.... Psychická pohoda je fakt důležitá
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je možné mít z hormonálního profilu potvrzené, že je hodnota funkce vaječníků nedostatečná a přesto každý cyklus mít ovulaci? Děkuji

Dobrý den.
Je teoreticky možné, že vše vypadá jako při ovulaci - bazální teplota, ovulační testy i při UZ vyšetření lze pozorovat rostoucí folikl a následně jeho prasknutí, ale zda je uvnitř opravdu vajíčko, zjistit nelze. Vajíčko také může být teoreticky degenerované, neschopné oplodnění.Podobný stav je velmi častý u starších žen. Jsou-li vajíčka opravdu přítomna a jaká je jejich kvalita, lze zjistit je v rámci IVF programu.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Dobrý den, je po vysazení antikoncepce zvýšené riziko dvojčat nebo to nemá vliv? Je to moje noční můra... Děkuji

Dobrý den.
Jde o názor, který je často slyšet, neznám ale žádnou studii, která by to prokazovala. Takže Vaše obavy považuji za zbytečné.
S pozdravem
MUDr. Jan Šulc

Aktuálně

Setkání vedoucích embryologů evropských IVF center

20.09.2019

Koncem srpna naše laboratoř organizovala první setkání vedoucích embryologů evropských IVF center skupiny NEXTCLINICS. Pod tuto skupinu spadá již 13 center z 8 evropských zemí a stále se rozšiřuje. Touto cestou si můžeme vyměňovat naše zkušenosti a zlepšovat tak služby, které vám nabízíme.

CELÝ ČLÁNEK

Výživové poradenství

18.09.2019

Od května tohoto roku nabízí pacientkám kliniky své služby paní Lydie Kubalová - nutriční terapeutka. Sídlí jen o patro výše než se nachází klinika GEST v Ambulanci NEXTCLINICS Smíchov. Má bohatou praxi v léčbě pacientek s nadváhou v souvislosti s neplodností a dosahuje vynikajících výsledků. 

CELÝ ČLÁNEK

Microfluidic Sperm Sorting chips

14.08.2019

Pro zlepšení služeb Vám na našem pracovišti nabízíme další metodu selekce spermií před použitím pro IVF metody. Jedná se o FERTILE® a FERTILE PLUS® Microfluidic Sperm Sorting Chip. Tato metoda je založena na principu přirozeného výběru spermií jejich aktivním průchodem přes bariéru. Získáme tak populaci spermií s lepšími kvalitativními parametry (morfologie, menší DNA fragmentace, pohyblivost) než měl původní vzorek.  Výhody FERTILE® & FERTILE PLUS®  nevyžaduje žádné předchozí zpracování vzorku - minimalizace rizika kontaminace eliminace poškození spermií během běžně používaných metod zpracování ejakulátu (promytí, swim-up, centrifugace) standardizace zpracování vzorku zisk populace spermií s významně vyšší motilitou, lepší morfologií, nízkou DNA fragmentací

CELÝ ČLÁNEK

Hledáme GYNEKOLOGA/GYNEKOLOŽKU se zájmem o IVF

31.07.2019

Aktuálně máme otevřené pozice v Praze i v Plzni. Pokud máte minimálně před atestací z gynekologie a porodnictví či reprodukční medicíny, jste aktivním uživatelem angličtiny nebo němčiny a hledáte pracoviště, které vás ocení v osobním rozvoji, neváhejte se ozvat. Kontaktní e-mail kariera@next-clinics.com.  

CELÝ ČLÁNEK

První dítě ze zkumavky slaví.

25.07.2019

25.7.1978 se narodila Louise Brownová, první dítě ze zkumavky. Od té doby je tento den světovým dnem embryologie, dnem, kdy se sny mnoha párů staly skutečností. Louise dnes slaví 41. narozeniny. Děkujeme a gratulujeme!

CELÝ ČLÁNEK

Vizualizace struktury dělícího vřeténka u oocytu

16.07.2019

V rámci zlepšování metodik IVF laboratoře dochází na našem pracovišti k zavádění metody vizualizace struktury dělícího vřeténka u oocytu. Vizualizaci dělícího vřeténka provádíme za použití systému Nikon (TS2R-C-SO Spindle Observation System). S firmou Nikon jsme spolupracovali na zavedení jejího prvního systému pro vizualizaci struktury dělícího vřeténka v České republice. Tato metoda slouží pro maximalizaci úspěchu oplození u pacientek v případech, kdy došlo po ovariální punkci k zisku malého počtu oocytů, nebo kdy došlo v předchozím cyklu k selhání fertilizace, tedy v případech, kdy je potřeba citlivě a precizně sledovat fázi zrání oocytů. Zvýšení pravděpodobnosti oplození oocytu probíhá po vizualizaci na základě správného načasování a správného provedení metody ICSI/PICSI. Zároveň vizualizací zjistíme konkrétní lokalizaci struktury dělícího vřeténka uvnitř cytoplazmy oocytu, čímž dochází k případné eliminaci poškození struktury dělícího vřeténka kontaktem s ostrou mikromanipulační kapilárou (Obr.2). Vizualizace dělícího vřeténka za použití systému Nikon probíhá s použitím speciálních optických členů integrovaných do mikromanipulačního mikroskopu a za použití opticky nejkvalitnějších petriho misek se skleněným dnem.

CELÝ ČLÁNEK

Jak nás hodnotí klienti

Bláhovi

Bláhovi

Chtěli bychom poděkovat Dr. Šulcovi za snahu a ochotu pomoci nám na cestě za miminkem. Doporučil nám konkrétní den, kdy se snažit a ten den spadal přesně na den příletu na dovolenou na Kypr. Řídili jsme se jeho radou a domů jsme se vrátili ve třech.

S touto radostnou zprávou jsem čekala na potvrzení od mojí paní doktorky, která potvrdila i srdeční reakci.

Díky němu jsme zjistili, že jsme vlastně dva zdraví lidé a veškerou komplikaci jsme měli pouze v hlavě.

Ještě jednou děkujeme

Bláhovi

Karolínka

Karolínka

Do Gestu k nám přišla kytice s tímto krásným přáním: 

Narodila jsem se dne 15.5. 2019 a jsem holka, mé míry jsou 49 cm a 3500g. Mamka s taťkou jsou moc rádi, že mě mají a děkují vám za pomoc. Mějte prima léto, zdravím pro mě z velkého nového světa. Karolínka.

Dominika

Dominika
30.05.2019

Dobrý den, 20. května v 10:45 se nám narodilo naše vysněné miminko, jmenuje se Dominika. Važila 2940 gramů a měřila 50 centimetrů.
Mockrát děkujeme, Dostalovi.  

Roman

Roman
23.05.2019

Rádi bychom poděkovali paní doktorce Polákové a celému personálu!!!! V únoru 2018 jsem u Vás již po několikátý podstoupila KET, který byl "konečně" úspěšný. Díky vám se nám přesně na termín 14.10.2018 narodil syn Roman (3400g/51cm). Nejde ani popsat, jak jsem šťastná, dělá nám obrovskou radost, je hodný a hlavně zdravý.Za Vaší ochotu, laskavý přístup, servis, péči a prostě úplně za vše vám ještě jednou děkujeme, máme to nejcennější na světě. Přejeme vám spoustu dalších spokojených klientů. Markéta

Václav

Václav
14.02.2019

Rádi bychom panu doktorovi Alexandrovi a celému týmu poděkovali za syna Václava (4230 g a 52 cm), který se narodil 11. 1. 2019. Máme z něj velkou radost. Těhotenství proběhlo bez komplikací. Klinice přejeme spoustu spokojených budoucích rodičů.

Maminka Marcela

Baruška a Bohunka

Baruška a Bohunka
04.02.2019

Děkujeme vám za pomoc, díky níž máme krásná a zdravá dvojčátka Barušku a Bohunku narozené koncem minulého roku a přejeme vše dobré v tomto roce i dalších letech. Marie

Kontaktní formulář

Napište nám
Souhlasím s tím, že kontaktní údaje budou uchovávány poskytovatelem webových stránek v rozsahu nezbytném pro splnění mé žádosti a budou předány odpovědným třetím stranám. Četl jsem prohlášení o zpracování osobních údajů na těchto stránkách.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete?

Adresa

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00 Praha 5 - Smíchov

Ordinační hodiny

pondělí - pátek 8 - 19 hodin
v pátek je do odvolání zkrácena ordinační doba do 17 h
sobota 8 - 13 hodin

Kontakt

tel.: +420 257 212 516 - 518
mobil: +420 602 328 346
e-mail: info@gest.cz
© 2017-2019, NL - CLINIC Gest IVF s.r.o. All Rights Reserved. Tvorba www S2 STUDIO
↑