Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Hledat
cs
enderu

Centrum

reprodukční medicíny

& Gynekologie

20 let tradice a více než 8 000 dětí

On-line rozhovor s psycholožkou PhDr. Marketou Rokytovou

Dobrý den, všude se řeší ženská neplodnost, ale co muži? V našem případě jsem tím neplodným já. Když mi to lékař sdělil, byl to pro mě šok, dostal jsem se do hrozné krize, ale všude se nabízí pomoc ženám. Může někam muž? Honza

Dobrý den, toto je otázka, se kterou se setkávám stále častěji. Opravdu se všude mluví tom, jaké je to těžké pro ženy, muži jsou skutečně v tomto trochu opomíjeni. Často i proto, že ženy jsou zvyklejší o svých pocitech hovořit. Pro muže to bývá těžší, někdy to vnímají jako ostudu, slabost. Přitom je to skutečně ztráta nějaké životní jistoty, zasáhne to do mnoha oblastí. Setkala jsem se s tím, že jeden pán to popisoval jako vyrovávání se s úmrtím v rodině. Každý psycholog by měl být schopen to s mužem probrat a pomoci mu situaci zvládnout. Pokud byste měl zájem o specialistu, v nejbližších dnech by měla začít fungovat Společnost pro psychosomatickou podporu reprodukce, která jako jeden z hlavních cílů má i péči o muže. Její webové stránky jsou www.podporareprodukce.cz, ale začnou fungovat asi až za pár týdnů.

Dobý den ,jsem pacientka vašeho centra kam docházím 1 rok.Snaha o miminko 3 roky.Odebráné vejcovody (mimoděložné těh.) a ted zbývá jen umělé oplodnění.1 IVF neuspěšné,2x Ket neuspěšně ted mě do konce roku zbývá poslení Ket a příští rok 2 IVF.Už ted si myslím,že Ket bude opět neuspěsný.Nedokážu se pozitivně naladit a přestat na to myslet,vždyt kolem mě je tolik nových maminek a já stále nic.Vím ,že toto trápení se netýká jenom mě,ale nemohu si pomoci.Manžel si myslí,že neuspěch může být v psychice.Myslíte,že toto tvrzení je pravdivé a jak se toho zbavit?Jak se pozitivně naladit?Děkuji za vaši odpověd Zlata

Dobrý den, odpověď není jednoduchá. Psychika svoji roli samozřejmě hrát může. Pokud byste měla zájem, můžeme se domluvit na nějakém setkání a zapracovat na tom společně. Pro lidi, kterým se nedaří snadno otěhotnět se samzřejmě stanou hlavním tématem miminka všech lidí okolo, těhotenství kamarádek a podobně. Snaha o miminko proroste do všech oblasstí života, proto není odpověď snadná. Pokud byste měla zájem, zavolejte mi na tel. 737785193.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak se má zachovat pár, který se už 2 roky marně snaží o miminko, máme za sebou i IVF (neúspěšné) a náš vztah se dostal tak jedině do roviny toho, že se navzájem obviňujeme čí je to vina. V CARu bylo řečeno, že je to manželova neplodnost, ten si to ovšem odmítá přiznat. Neustále se vás pořád někdo ptá, kdy už budete mít rodinu, atd. - je to opravdu psychicky vyčerpávající. A ještě jedna otázka - k čemu slouží ty relaxační techniky, které nabízíte? Děkuji.

Dobrý den, začnu tím jednodušším: relaxační techniky by měly člověku pomoci k uvolnění, které si "sám způsobí" i třeba v situaci, která příliš relaxu nenapomáhá. 
Partnerské problémy bývají bohužel velmi častou komplikací při léčbě neplodnosti. Objevuje se tam přesně to, co popisujete. Obviňování, ztráta chuti k sexu, jediným tématem se stává snaha o dítě. Pokud by se vám podařilo se vrátit i k jiným věcem, které vás dřív pojily, ke společným zájmům a podobně, určitě by to mohlo přinést hodně dobrého. A když by to příliš nepomáhalo, nebojte se oslovit někoho, kdo se zabývá párovou terapií. Tlak okolí situaci velmi často komplikuje. Pokuste se s manželem najít nějakou neutrální odpověď, která by neřekla víc, než chcete, ale přitom by okolí pochopilo, že to je vaše věc, do které vlastně nikomu nic není. Odpověď, která je samozřejmě slušná, ale nepřipouští další diskusi na dané téma.

Dobrý den ,podstoupila jsem už dvě IVF neuspěšně ,žádný zdravotní problém nemáme nic se nenašlo ,je opravdu možné že je to v hlavě ? řeči typu moc na to myslíš ,nemysli na to přijde to samo ,mě sráží ještě víc ,přece když toužím po miminku tak je logické že na to myslím .

Věty typu "nemysli na to", "odjeďte na dovolenou" a podobně jsou nejčastějšími, s jakými se neplodné páry potkávají. Samozřejmě s nepřeberným množstvím "zaručených babských radů. A jak sama popisujete, spíš to vysiluje než pomáhá. Psychika však v může hrát opravdu velkou roli. Nebudu se tady dlouze rozepisovat, kde všude mohou být jaké bloky. Pokud byste se chtěla podívat po tom, kde je (jestli vůbec je) u vás "zakopaný pes" v psychice, zavolejte mi na 737785193 a můžeme se na to podívat spolu.

Dobrý den paní Rokytová, ráda bych se Vás zeptata na to, jak se ženy po neúspěšném IVF vyrovnávají s neúspěchem a připravují se na další pokus? Já mám za sebou 3 neúspěšné IVF a snáším to velice špatně. Je to velice citlivá zálažitost, dnes mám pocit,že bych se měla smířit s tím, že nebudu mít vlastní dítě nikdy. Ráda bych se ještě zeptal jaký odstup mezi pokusy doporučujete z vašeho pohledu? Zda když lékař umožní rozestup 3 měsíce, zda i z psychologického hlediska je to v pořádku?  Velice děkuji za Vaše odpovědi. Karolína

Dobrý den, každý negativní gravitest je velkou zátěží a ztrátou naděje. Je velmi těžké se s ním nejen vyrovnat, ale pak najít motivaci k dalšímu pokusu. Ideální rozestup mezi pokusy nejsem schpna takto napsat, protože některá žena může jít klidně hned, jakmile jí to lékař doporučí, jiná potřebuje k získání další síly a kuráže víc času. Možná paradoxně zvažování možnosti, že vlastní dítě mít nebudete může vést k tomu, že se nakonec povede. Pokud si život bez něj neumíte představit, jste při každém pokusu IVF pod velkým tlakem. Pokud byste byla s to vidět i cestu dál bez vlastního dítěte (což je ale opravdu velmi těžké přijmout), můžete jít na další IVF klidnější a tak se vám může podařit. Ale to samozřejmě neplatí se 100% úspěšností.

Dobrý den. Dočítám se všude, že psychika hraje při neplodnosti svou roli, že ji často způsobuje nebo se na jejím vzniku alespoň spolupodílí.. Dá se nějak odhadnout, nějak vyšetřit, jestli právě já budu mít k podobnému problému sklon? Díky předem za odpověď Věra

Dobrý den, psychika při neplodnosti svoji roli hrát může, ale samozřejmě nemusí být hlavním důvodem. Pokud byste měla pocit, že by u vás nějakou mohla roli hrát, zkuste si o tom preventivně s někým, tedy s nějakým psychologem promluvit. Jestli třeba nemáte vůči těhotenství nějaké ambivalence, jestli se ho (nebo mateřství) z nějakých důvodů nebojíte, jestli věříte svému vztahu s partnerem a podobně. Otázek tam může být mnoho.

Zdravím. Kolik stojí návštěva u Vás. Hradí něco pojišťovna nebo jak je to? P.

Dobrý den, pokud jste klientkou Gestu, hradí naše setkání Gest.

A pokud klientkou gestu nejsem?

Je to 600,-Kč za jedno setkání.

Dobrý den. Do kolika let je možné provést umělé oplodnění? Do kdy jej hradí pojišťovna a je možné si v pozdějším věku například hradit oplodnění osobně? Musí být u ás žadatelka vdaná, případně musí si přivést dárce?

Dobrý den, pojišťovna hradí umělé oplodnění do 40 let věku. Tuším (ale tím si nejsem 100% jista), že limitem jsou 40. narozeniny. Poté si žena může vše hradit sama. Vdaná být nemusí, ale partnera mít musí. Ale toto jsou otázky spíš na lékaře, kteří podmínky znají přesně.

Dobrý den paní Rokytová, ráda bych se Vás zeptata na to, jak se ženy po neúspěšném IVF vyrovnávají s neúspěchem a připravují se na další pokus? Já mám za sebou 3 neúspěšné IVF a snáším to velice špatně. Je to velice citlivá zálažitost, dnes mám pocit,že bych se měla smířit s tím, že nebudu mít vlastní dítě nikdy. Ráda bych se ještě zeptal jaký odstup mezi pokusy doporučujete z vašeho pohledu? Zda když lékař umožní rozestup 3 měsíce, zda i z psychologického hlediska je to v pořádku?  Velice děkuji za Vaše odpovědi. Karolína

Dobrý den, protože se mi Vaše otázka zobrazuje již poněkolikáté, nevím, jestli se Vám zobrazila moje odpověď. Posílám ji raději znova: Dobrý den, každý negativní gravitest je velkou zátěží a ztrátou naděje. Je velmi těžké se s ním nejen vyrovnat, ale pak najít motivaci k dalšímu pokusu. Ideální rozestup mezi pokusy nejsem schpna takto napsat, protože některá žena může jít klidně hned, jakmile jí to lékař doporučí, jiná potřebuje k získání další síly a kuráže víc času. Možná paradoxně zvažování možnosti, že vlastní dítě mít nebudete může vést k tomu, že se nakonec povede. Pokud si život bez něj neumíte představit, jste při každém pokusu IVF pod velkým tlakem. Pokud byste byla s to vidět i cestu dál bez vlastního dítěte (což je ale opravdu velmi těžké přijmout), můžete jít na další IVF klidnější a tak se vám může podařit. Ale to samozřejmě neplatí se 100% úspěšností.

Aktuálně

Microfluidic Sperm Sorting chips

14.08.2019

Pro zlepšení služeb Vám na našem pracovišti nabízíme další metodu selekce spermií před použitím pro IVF metody. Jedná se o FERTILE® a FERTILE PLUS® Microfluidic Sperm Sorting Chip. Tato metoda je založena na principu přirozeného výběru spermií jejich aktivním průchodem přes bariéru. Získáme tak populaci spermií s lepšími kvalitativními parametry (morfologie, menší DNA fragmentace, pohyblivost) než měl původní vzorek.  Výhody FERTILE® & FERTILE PLUS®  nevyžaduje žádné předchozí zpracování vzorku - minimalizace rizika kontaminace eliminace poškození spermií během běžně používaných metod zpracování ejakulátu (promytí, swim-up, centrifugace) standardizace zpracování vzorku zisk populace spermií s významně vyšší motilitou, lepší morfologií, nízkou DNA fragmentací

CELÝ ČLÁNEK

Hledáme GYNEKOLOGA/GYNEKOLOŽKU se zájmem o IVF

31.07.2019

Aktuálně máme otevřené pozice v Praze i v Plzni. Pokud máte minimálně před atestací z gynekologie a porodnictví či reprodukční medicíny, jste aktivním uživatelem angličtiny nebo němčiny a hledáte pracoviště, které vás ocení v osobním rozvoji, neváhejte se ozvat. Kontaktní e-mail kariera@next-clinics.com.  

CELÝ ČLÁNEK

První dítě ze zkumavky slaví.

25.07.2019

25.7.1978 se narodila Louise Brownová, první dítě ze zkumavky. Od té doby je tento den světovým dnem embryologie, dnem, kdy se sny mnoha párů staly skutečností. Louise dnes slaví 41. narozeniny. Děkujeme a gratulujeme!

CELÝ ČLÁNEK

Vizualizace struktury dělícího vřeténka u oocytu

16.07.2019

V rámci zlepšování metodik IVF laboratoře dochází na našem pracovišti k zavádění metody vizualizace struktury dělícího vřeténka u oocytu. Vizualizaci dělícího vřeténka provádíme za použití systému Nikon (TS2R-C-SO Spindle Observation System). S firmou Nikon jsme spolupracovali na zavedení jejího prvního systému pro vizualizaci struktury dělícího vřeténka v České republice. Tato metoda slouží pro maximalizaci úspěchu oplození u pacientek v případech, kdy došlo po ovariální punkci k zisku malého počtu oocytů, nebo kdy došlo v předchozím cyklu k selhání fertilizace, tedy v případech, kdy je potřeba citlivě a precizně sledovat fázi zrání oocytů. Zvýšení pravděpodobnosti oplození oocytu probíhá po vizualizaci na základě správného načasování a správného provedení metody ICSI/PICSI. Zároveň vizualizací zjistíme konkrétní lokalizaci struktury dělícího vřeténka uvnitř cytoplazmy oocytu, čímž dochází k případné eliminaci poškození struktury dělícího vřeténka kontaktem s ostrou mikromanipulační kapilárou (Obr.2). Vizualizace dělícího vřeténka za použití systému Nikon probíhá s použitím speciálních optických členů integrovaných do mikromanipulačního mikroskopu a za použití opticky nejkvalitnějších petriho misek se skleněným dnem.

CELÝ ČLÁNEK

Rozšíření dostupnosti interního předoperačního vyšetření

10.07.2019

Ve stejné budově, kde sídlí naše klinika, jen o patro výše, došlo v dubnu tohoto roku k otevření ambulancí různých odborností včetně interní ambulance. Pro naši kliniku je toto velkou výhodou, jelikož zde naše pacientky před plánovaným výkonem v celkové anestézii mohou kterýkoliv den během jedné návštěvy absolvovat interní předoperační vyšetření. Vyšetření je pro pojištěné pacientky i dárkyně vajíček bez poplatku.  

CELÝ ČLÁNEK

Prodloužení ordinační doby

30.05.2019

Vážené pacientky, oznamujeme vám, že od června prodlužujeme pracovní dobu ve čtvrtek opět do 19. hodin.  Tým kliniky GEST

CELÝ ČLÁNEK

Jak nás hodnotí klienti

Bláhovi

Bláhovi

Chtěli bychom poděkovat Dr. Šulcovi za snahu a ochotu pomoci nám na cestě za miminkem. Doporučil nám konkrétní den, kdy se snažit a ten den spadal přesně na den příletu na dovolenou na Kypr. Řídili jsme se jeho radou a domů jsme se vrátili ve třech.

S touto radostnou zprávou jsem čekala na potvrzení od mojí paní doktorky, která potvrdila i srdeční reakci.

Díky němu jsme zjistili, že jsme vlastně dva zdraví lidé a veškerou komplikaci jsme měli pouze v hlavě.

Ještě jednou děkujeme

Bláhovi

Karolínka

Karolínka

Do Gestu k nám přišla kytice s tímto krásným přáním: 

Narodila jsem se dne 15.5. 2019 a jsem holka, mé míry jsou 49 cm a 3500g. Mamka s taťkou jsou moc rádi, že mě mají a děkují vám za pomoc. Mějte prima léto, zdravím pro mě z velkého nového světa. Karolínka.

Dominika

Dominika
30.05.2019

Dobrý den, 20. května v 10:45 se nám narodilo naše vysněné miminko, jmenuje se Dominika. Važila 2940 gramů a měřila 50 centimetrů.
Mockrát děkujeme, Dostalovi.  

Roman

Roman
23.05.2019

Rádi bychom poděkovali paní doktorce Polákové a celému personálu!!!! V únoru 2018 jsem u Vás již po několikátý podstoupila KET, který byl "konečně" úspěšný. Díky vám se nám přesně na termín 14.10.2018 narodil syn Roman (3400g/51cm). Nejde ani popsat, jak jsem šťastná, dělá nám obrovskou radost, je hodný a hlavně zdravý.Za Vaší ochotu, laskavý přístup, servis, péči a prostě úplně za vše vám ještě jednou děkujeme, máme to nejcennější na světě. Přejeme vám spoustu dalších spokojených klientů. Markéta

Václav

Václav
14.02.2019

Rádi bychom panu doktorovi Alexandrovi a celému týmu poděkovali za syna Václava (4230 g a 52 cm), který se narodil 11. 1. 2019. Máme z něj velkou radost. Těhotenství proběhlo bez komplikací. Klinice přejeme spoustu spokojených budoucích rodičů.

Maminka Marcela

Baruška a Bohunka

Baruška a Bohunka
04.02.2019

Děkujeme vám za pomoc, díky níž máme krásná a zdravá dvojčátka Barušku a Bohunku narozené koncem minulého roku a přejeme vše dobré v tomto roce i dalších letech. Marie

Kontaktní formulář

Napište nám
Souhlasím s tím, že kontaktní údaje budou uchovávány poskytovatelem webových stránek v rozsahu nezbytném pro splnění mé žádosti a budou předány odpovědným třetím stranám. Četl jsem prohlášení o zpracování osobních údajů na těchto stránkách.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete?

Adresa

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00 Praha 5 - Smíchov

Ordinační hodiny

pondělí - pátek 8 - 19 hodin
v pátek je do odvolání zkrácena ordinační doba do 17 h
sobota 8 - 13 hodin

Kontakt

tel.: +420 257 212 516 - 518
mobil: +420 602 328 346
e-mail: info@gest.cz
© 2017-2019, NL - CLINIC Gest IVF s.r.o. All Rights Reserved. Tvorba www S2 STUDIO
↑