Tento web využívá soubory cookies k poskytování služeb, shromažďování dat o návštěvnosti a personalizaci reklam. S používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Více informací
Hledat
cs
enderu

Centrum

reprodukční medicíny

& Gynekologie

20 let tradice a více než 8 000 dětí

On-line rozhovor s psycholožkou PhDr. Marketou Rokytovou

Dobrý den, všude se řeší ženská neplodnost, ale co muži? V našem případě jsem tím neplodným já. Když mi to lékař sdělil, byl to pro mě šok, dostal jsem se do hrozné krize, ale všude se nabízí pomoc ženám. Může někam muž? Honza

Dobrý den, toto je otázka, se kterou se setkávám stále častěji. Opravdu se všude mluví tom, jaké je to těžké pro ženy, muži jsou skutečně v tomto trochu opomíjeni. Často i proto, že ženy jsou zvyklejší o svých pocitech hovořit. Pro muže to bývá těžší, někdy to vnímají jako ostudu, slabost. Přitom je to skutečně ztráta nějaké životní jistoty, zasáhne to do mnoha oblastí. Setkala jsem se s tím, že jeden pán to popisoval jako vyrovávání se s úmrtím v rodině. Každý psycholog by měl být schopen to s mužem probrat a pomoci mu situaci zvládnout. Pokud byste měl zájem o specialistu, v nejbližších dnech by měla začít fungovat Společnost pro psychosomatickou podporu reprodukce, která jako jeden z hlavních cílů má i péči o muže. Její webové stránky jsou www.podporareprodukce.cz, ale začnou fungovat asi až za pár týdnů.

Dobý den ,jsem pacientka vašeho centra kam docházím 1 rok.Snaha o miminko 3 roky.Odebráné vejcovody (mimoděložné těh.) a ted zbývá jen umělé oplodnění.1 IVF neuspěšné,2x Ket neuspěšně ted mě do konce roku zbývá poslení Ket a příští rok 2 IVF.Už ted si myslím,že Ket bude opět neuspěsný.Nedokážu se pozitivně naladit a přestat na to myslet,vždyt kolem mě je tolik nových maminek a já stále nic.Vím ,že toto trápení se netýká jenom mě,ale nemohu si pomoci.Manžel si myslí,že neuspěch může být v psychice.Myslíte,že toto tvrzení je pravdivé a jak se toho zbavit?Jak se pozitivně naladit?Děkuji za vaši odpověd Zlata

Dobrý den, odpověď není jednoduchá. Psychika svoji roli samozřejmě hrát může. Pokud byste měla zájem, můžeme se domluvit na nějakém setkání a zapracovat na tom společně. Pro lidi, kterým se nedaří snadno otěhotnět se samzřejmě stanou hlavním tématem miminka všech lidí okolo, těhotenství kamarádek a podobně. Snaha o miminko proroste do všech oblasstí života, proto není odpověď snadná. Pokud byste měla zájem, zavolejte mi na tel. 737785193.

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak se má zachovat pár, který se už 2 roky marně snaží o miminko, máme za sebou i IVF (neúspěšné) a náš vztah se dostal tak jedině do roviny toho, že se navzájem obviňujeme čí je to vina. V CARu bylo řečeno, že je to manželova neplodnost, ten si to ovšem odmítá přiznat. Neustále se vás pořád někdo ptá, kdy už budete mít rodinu, atd. - je to opravdu psychicky vyčerpávající. A ještě jedna otázka - k čemu slouží ty relaxační techniky, které nabízíte? Děkuji.

Dobrý den, začnu tím jednodušším: relaxační techniky by měly člověku pomoci k uvolnění, které si "sám způsobí" i třeba v situaci, která příliš relaxu nenapomáhá. 
Partnerské problémy bývají bohužel velmi častou komplikací při léčbě neplodnosti. Objevuje se tam přesně to, co popisujete. Obviňování, ztráta chuti k sexu, jediným tématem se stává snaha o dítě. Pokud by se vám podařilo se vrátit i k jiným věcem, které vás dřív pojily, ke společným zájmům a podobně, určitě by to mohlo přinést hodně dobrého. A když by to příliš nepomáhalo, nebojte se oslovit někoho, kdo se zabývá párovou terapií. Tlak okolí situaci velmi často komplikuje. Pokuste se s manželem najít nějakou neutrální odpověď, která by neřekla víc, než chcete, ale přitom by okolí pochopilo, že to je vaše věc, do které vlastně nikomu nic není. Odpověď, která je samozřejmě slušná, ale nepřipouští další diskusi na dané téma.

Dobrý den ,podstoupila jsem už dvě IVF neuspěšně ,žádný zdravotní problém nemáme nic se nenašlo ,je opravdu možné že je to v hlavě ? řeči typu moc na to myslíš ,nemysli na to přijde to samo ,mě sráží ještě víc ,přece když toužím po miminku tak je logické že na to myslím .

Věty typu "nemysli na to", "odjeďte na dovolenou" a podobně jsou nejčastějšími, s jakými se neplodné páry potkávají. Samozřejmě s nepřeberným množstvím "zaručených babských radů. A jak sama popisujete, spíš to vysiluje než pomáhá. Psychika však v může hrát opravdu velkou roli. Nebudu se tady dlouze rozepisovat, kde všude mohou být jaké bloky. Pokud byste se chtěla podívat po tom, kde je (jestli vůbec je) u vás "zakopaný pes" v psychice, zavolejte mi na 737785193 a můžeme se na to podívat spolu.

Dobrý den paní Rokytová, ráda bych se Vás zeptata na to, jak se ženy po neúspěšném IVF vyrovnávají s neúspěchem a připravují se na další pokus? Já mám za sebou 3 neúspěšné IVF a snáším to velice špatně. Je to velice citlivá zálažitost, dnes mám pocit,že bych se měla smířit s tím, že nebudu mít vlastní dítě nikdy. Ráda bych se ještě zeptal jaký odstup mezi pokusy doporučujete z vašeho pohledu? Zda když lékař umožní rozestup 3 měsíce, zda i z psychologického hlediska je to v pořádku?  Velice děkuji za Vaše odpovědi. Karolína

Dobrý den, každý negativní gravitest je velkou zátěží a ztrátou naděje. Je velmi těžké se s ním nejen vyrovnat, ale pak najít motivaci k dalšímu pokusu. Ideální rozestup mezi pokusy nejsem schpna takto napsat, protože některá žena může jít klidně hned, jakmile jí to lékař doporučí, jiná potřebuje k získání další síly a kuráže víc času. Možná paradoxně zvažování možnosti, že vlastní dítě mít nebudete může vést k tomu, že se nakonec povede. Pokud si život bez něj neumíte představit, jste při každém pokusu IVF pod velkým tlakem. Pokud byste byla s to vidět i cestu dál bez vlastního dítěte (což je ale opravdu velmi těžké přijmout), můžete jít na další IVF klidnější a tak se vám může podařit. Ale to samozřejmě neplatí se 100% úspěšností.

Dobrý den. Dočítám se všude, že psychika hraje při neplodnosti svou roli, že ji často způsobuje nebo se na jejím vzniku alespoň spolupodílí.. Dá se nějak odhadnout, nějak vyšetřit, jestli právě já budu mít k podobnému problému sklon? Díky předem za odpověď Věra

Dobrý den, psychika při neplodnosti svoji roli hrát může, ale samozřejmě nemusí být hlavním důvodem. Pokud byste měla pocit, že by u vás nějakou mohla roli hrát, zkuste si o tom preventivně s někým, tedy s nějakým psychologem promluvit. Jestli třeba nemáte vůči těhotenství nějaké ambivalence, jestli se ho (nebo mateřství) z nějakých důvodů nebojíte, jestli věříte svému vztahu s partnerem a podobně. Otázek tam může být mnoho.

Zdravím. Kolik stojí návštěva u Vás. Hradí něco pojišťovna nebo jak je to? P.

Dobrý den, pokud jste klientkou Gestu, hradí naše setkání Gest.

A pokud klientkou gestu nejsem?

Je to 600,-Kč za jedno setkání.

Dobrý den. Do kolika let je možné provést umělé oplodnění? Do kdy jej hradí pojišťovna a je možné si v pozdějším věku například hradit oplodnění osobně? Musí být u ás žadatelka vdaná, případně musí si přivést dárce?

Dobrý den, pojišťovna hradí umělé oplodnění do 40 let věku. Tuším (ale tím si nejsem 100% jista), že limitem jsou 40. narozeniny. Poté si žena může vše hradit sama. Vdaná být nemusí, ale partnera mít musí. Ale toto jsou otázky spíš na lékaře, kteří podmínky znají přesně.

Dobrý den paní Rokytová, ráda bych se Vás zeptata na to, jak se ženy po neúspěšném IVF vyrovnávají s neúspěchem a připravují se na další pokus? Já mám za sebou 3 neúspěšné IVF a snáším to velice špatně. Je to velice citlivá zálažitost, dnes mám pocit,že bych se měla smířit s tím, že nebudu mít vlastní dítě nikdy. Ráda bych se ještě zeptal jaký odstup mezi pokusy doporučujete z vašeho pohledu? Zda když lékař umožní rozestup 3 měsíce, zda i z psychologického hlediska je to v pořádku?  Velice děkuji za Vaše odpovědi. Karolína

Dobrý den, protože se mi Vaše otázka zobrazuje již poněkolikáté, nevím, jestli se Vám zobrazila moje odpověď. Posílám ji raději znova: Dobrý den, každý negativní gravitest je velkou zátěží a ztrátou naděje. Je velmi těžké se s ním nejen vyrovnat, ale pak najít motivaci k dalšímu pokusu. Ideální rozestup mezi pokusy nejsem schpna takto napsat, protože některá žena může jít klidně hned, jakmile jí to lékař doporučí, jiná potřebuje k získání další síly a kuráže víc času. Možná paradoxně zvažování možnosti, že vlastní dítě mít nebudete může vést k tomu, že se nakonec povede. Pokud si život bez něj neumíte představit, jste při každém pokusu IVF pod velkým tlakem. Pokud byste byla s to vidět i cestu dál bez vlastního dítěte (což je ale opravdu velmi těžké přijmout), můžete jít na další IVF klidnější a tak se vám může podařit. Ale to samozřejmě neplatí se 100% úspěšností.

Aktuálně

Přestěhovali jsme se!

10.12.2018

Od 10.12. již sídlíme na nové adrese: Nádražní 762/32 (vchod je z ul. Rozkošného 1058/3), 150 00 Praha 5 - Smíchov. Rádi uvítáme všechny naše pacientky a pacienty na naší nové klinice. V ambulancích pokračuje normální provoz, jen embryologická laboratoř může být z administrativních důvodů otevřená až v týdnu od 17.12. Pro všechny páry, které mají léčbu v týdnu od 10.-15.12., je zajištěna péče na naší spolupracující klinice na Praze 8. Více informací získáte na recepci či u svého lékaře. Provoz přes vánoční svátky včetně embryologické laboratoře je pak již bez omezení.

CELÝ ČLÁNEK

Stěhování kliniky

03.12.2018

Vážení pacienti a návštěvníci, v období od 3. - 8.12. se klinika stěhuje do nových prostor. V tomto termínu ordinujeme na „starém“ Gestu v pondělí, ve středu a v pátek, a to pouze pro akutní případy. Dále bude uzavřená embryologická laboratoř, není tedy možné provádět inseminace, vyšetření spermiogramu apod.. Pacientům, kterých se toto týká, se omlouváme za vzniklé nepříjemnosti. Od 10.12. se na vás již těšíme v „novém“ Gestu na Smíchovském nádraží. Telefonní kontakty pro případné dotazy zůstávají stejné.

CELÝ ČLÁNEK

Máme nového pomocníka Geriho

17.10.2018

Naším cílem je neustále udržovat nejvyšší možnou kvalitu léčby, proto mohou naše pacientky od září 2018 využívat jeden z nejpokrokovějších přístrojů pro kultivaci embryí, který v současnosti existuje – inkubátor GERI. Naše klinika je jedna z prvních v ČR, která používá pro kultivaci embryí tento inovativní systém umožňující mít současně pod neustálou kontrolou jak vývoj embryí, tak i podmínky, které jsou důležité pro jejich správný vývoj. Tato novinka spolu se zkušenostmi našich embryologů opět zvyšuje standardy embrologické práce a posouvá tak hranice úspěšnosti celé léčby.

CELÝ ČLÁNEK

DŮLEŽITÁ INFORMACE

25.09.2018

Oznamujeme všem pacientům a spolupracujícím lékařům, že začátkem prosince tohoto roku bude celá klinika přestěhována. Naše krásná vila, ve které jsme sídlili přes 20 let, nám již bohužel prostorově nestačí a provoz v ní nelze rozšiřovat. Nové sídlo GESTu bude také na Praze 5, a to na dobře dostupném Smíchovském nádraží (pro znalce – nad cukrárnou Hájek & Hájková :-), Rozkošného 3, Praha 5). Zcela nové prostory vyhovují plně evropským požadavkům pro centra reprodukční medicíny. V týdnu od 3.- 8. 12.2018 budeme mít uzavřenou laboratoř, ordinace budou v provozu pro neodkladné kontroly. U pacientek, kde nelze léčbu pomocí IVF odsunout, využijeme laboratoř spolupracujícího IVF centra. Od pondělí 10.12. již bude probíhat standardní provoz na nové adrese. Pevně doufáme, že se vám bude na naší nové klinice líbit :-). Více informací obdržíte na recepci nebo od svého lékaře. Za kliniku Gest MUDr. Monika Poláková  

CELÝ ČLÁNEK

Přijďte do Diskrétního koutku na akci (URO)logické kroky ke zdraví

30.08.2018

Zábavné odpoledne s lékařskými konzultacemi oživí 28. září park Ladronka v Praze. Akce (URO)logické kroky ke zdraví se uskuteční od 13.00 do 17.00. Na programu bude například hudební vystoupení skupiny Pískomil se vrací, Roberta Slezáčka, autogramiáda známých českých osobností a cvičení s fyzioterapeuty. Program doplní i lékařské konzultace z oboru urologie a gynekologie. O hormonálních poruchách, problémech s otěhotněním a neplodnosti si můžete pohovořit v našem Diskrétním koutku s MUDr. Janem Šulcem z Centra reprodukční medicíny a gynekologie GEST.     

CELÝ ČLÁNEK

Výhoda zavedení elektronických receptů

29.05.2018

Díky zavedení elektronických receptů již není nutné, aby si pacientky vyzvedávaly recepty u nás na klinice osobně (pokud není třeba navštívit lékaře). Stejně tak není nutné, abychom jim zasílali recepty klasickou poštou. Nyní lze odeslat recept pomocí SMS na telefon nebo na e-mail a pacientka si s touto zprávou pouze dojde do lékárny pro lék k vyzvednutí. 

CELÝ ČLÁNEK

Jak nás hodnotí klienti

Václav

Václav
14.02.2019

Rádi bychom panu doktorovi Alexandrovi a celému týmu poděkovali za syna Václava (4230 g a 52 cm), který se narodil 11. 1. 2019. Máme z něj velkou radost. Těhotenství proběhlo bez komplikací. Klinice přejeme spoustu spokojených budoucích rodičů.

Maminka Marcela

Baruška a Bohunka

Baruška a Bohunka
04.02.2019

Děkujeme vám za pomoc, díky níž máme krásná a zdravá dvojčátka Barušku a Bohunku narozené koncem minulého roku a přejeme vše dobré v tomto roce i dalších letech. Marie

Rafael

Rafael
30.01.2019

Našeho Rafaela  jsme se dočkali 12. 1. 2019 v porodnici v Motole. S naší paní doktorkou jsme prošli těhotenstvím bez problémů a porod jsme pak zvládli nějak taky :-).

Každopádně bez vás by Rafael nebyl, proto moc děkujeme. Otěhotněla jsem po roce u vás, což považuji zpětně za velký úspěch. Pokud to váš čas dovolí, rádi přijdeme Rafaela ukázat až povyroste.

S díky

Eva a Jarda G.

David

David
28.01.2019

Rádi bychom Vám s přítelem poděkovali za výborný servis a kvalitní péči. Až u vás se nám podařilo získat to nejcennější na světě, co nás mohlo potkat. 23.6. 2018 v sobotu se nám narodil syn David s porodní váhou 2 950 g a 50 cm. Vůbec se mu nechtělo ven a lékaři se báli, že bude větší, než nakonec byl a musela jsem postoupit císařský řez. 

Teď už mu je 6měsíců a při jeho váze 10 kg je vidět, že se má na světě krásně.

Moc Vám děkujeme, že můžeme být šťastní a užívat si každý den společného života. 

S pozdravem Zuzana se svýma Davidama

Verunka

Verunka
26.11.2018

Chtěla bych Vám tímto mnohokrát poděkovat za pomoc s otěhotněním... Naše sluníčko Verunka (10.6. 35+1 1820g) vykoukla na svet trošku dřív, ale je zdravé a krásné miminko. Přejí hezky den Lenka Řežábková.

Malá elen

Malá elen
19.11.2018

Máme pro vás výborné zprávy: naše malá Elen se narodila předvčírem, 31.10.2018. Moc jsme vám - všem v Gestu a samozřejmě oné neuvěřitelné dárkyni vděční :-) Nemáme slova na to jak jsme oba s Oliverem do ní zamilovaní... Vaše Monika

Kontaktní formulář

Napište nám
Souhlasím s tím, že kontaktní údaje budou uchovávány poskytovatelem webových stránek v rozsahu nezbytném pro splnění mé žádosti a budou předány odpovědným třetím stranám. Četl jsem prohlášení o zpracování osobních údajů na těchto stránkách.

Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Kde nás najdete?

Adresa

NL - CLINIC Gest IVF s.r.o.
Nádražní 762/32
(vchod z ul. Rozkošného 1058/3)
150 00 Praha 5 - Smíchov

Ordinační hodiny

pondělí - pátek 8 - 19 hodin
v pátek je do odvolání zkrácena ordinační doba do 17 h
sobota 8 - 13 hodin

Kontakt

tel.: +420 257 212 516 - 518
mobil: +420 602 328 346
e-mail: info@gest.cz
© 2017-2019, NL - CLINIC Gest IVF s.r.o. All Rights Reserved. Tvorba www S2 STUDIO
↑