Этот сайт использует cookies для предоставления услуг, сбора данных о посещаемости и персонализации реклам. Использованием этого сайта вы соглашаетесь с этим.
Больше информации
Искать
ru
csende

Darujte vajíčka,
darujte život.

Pomozte vzniku nové rodiny.

Darujte vajíčka, darujte život.

Proč darovat vajíčka?

Pro mnoho neplodných párů, které chtějí mít vlastní rodinu, je jedinou šancí léčba neplodnosti pomocí darovaných vajíček. Pomozte jim splnit tento sen.

Získáte odpovídající finanční kompenzaci až do výše 25 000 Kč a kompletní přehled o svém zdravotním stavu. Dárcovství nijak neovlivní Vaši schopnost v budoucnu otěhotnět, takže nemusíte mít strach.

Co musíte splňovat,
pokud chcete darovat vajíčka?

1 Rozmezí věku 18–34 let

2 Mít zdravotní pojištění v ČR

3 Být v dobré zdravotní kondici

Ani tak si nejste jistá, zda jste vhodnou dárkyní? Pomůžeme Vám najít odpověď.

Kontaktujte nás

Jak se mohu stát dárkyní?

Je to velice snadné. Stačí vyplnit kontaktní formulář v dolní části stránky, nebo nás telefonicky kontaktovat na naší speciální telefonní lince, kde se Vám budou věnovat naše asistentky, které Vám zodpoví veškeré dotazy a vysvětlí vše potřebné. Naše odběrové pracoviště se nachází v Praze.

Chcete se stát dárkyní?

telefon

Volejte na telefon:
+420 778 717 528
+420 257 212 516 - 518

e-mail

Napište nám:
koordinatorka@gest.cz
Přejít na formulář

   

Jaký je postup darování?

1 Na samém začátku absolvujete krátkou vstupní konzultaci s lékařem v termínu, který Vám bude vyhovovat. Zde Vám lékař vysvětlí celý průběh dárcovství a naplánujeme termíny Vašich testů. Konzultace zabere kolem 30 minut.

2 Druhé místo, které navštívíte během dárcovství, je genetická konzultace, tedy pohovor s lékařem – genetikem a podstoupíte předoperační vyšetření a odběr krve. Slouží především k tomu, abychom zjistili, že jste vhodnou dárkyní. Společně s těmito testy Vás čekají ještě krevní testy na pohlavně přenosné choroby a na vyšetření hladiny hormonů. Výsledky jsou známy přibližně za 4 týdny, po kterých budeme vědět, jak na tom jste ze zdravotního hlediska.

3 Pokud dopadnou výsledky podle našich předpokladů, upravíme Vám menstruační cyklus tak, abyste mohla darovat vajíčka v následujícím měsíci. Doba úpravy cyklu je do 30 dní.

4 Poté nastává hormonální stimulace Vašich vaječníků, při níž si můžete aplikovat hormonální léčbu sama. Po dobu stimulace, která trvá zhruba 10-14 dnů, přijdete na 1-3 ultrazvukové kontroly, abychom věděli, že je vše v naprostém pořádku.

5 Na poslední návštěvě Vám budou odebrána vajíčka v krátké celkové anestezii, kde samotný výkon trvá cca 15 minut. Chvilku po výkonu jdete s doprovodem domů, kde byste si měla jeden den odpočinout.

6 Celkově tedy navštívíte kliniku asi pětkrát. A pokud darujete opakovaně, čeká Vás návštěv méně.

Stát se dárkyní

S každým darováním obdržíte dárkový poukaz do DM drogerie ve výši 1 000 Kč.

Často kladené dotazy

Kde se nachází odběrové pracoviště? Pracoviště NL - CLINIC Gest IVF s.r.o. se nachází na Praze 5 v ulici Rozkošného 1058/3.
Co se děje s mým tělem, když daruji vajíčka? Vajíčka jsou ženské pohlavní buňky. Tak, jako má muž spermie, žena má vajíčka (vaječné buňky - oocyty). Oproti mužům, jejichž produkce spermií je relativně neomezená, u žen nejčastěji dozraje jen jedno vajíčko za měsíc. Dozrávání vajíček je v ženském těle řízeno hormony. Při darování vajíček jsou Vám po dobu deseti až čtrnácti dnů aplikovány hormony. Ty způsobí, že na Vašich vaječnících neuzraje jen jedno vajíčko, ale více – přibližně 5-25 vajíček. Po darování můžete očekávat menstruaci do následujících 10-15 dnů. Následující cyklus už by měl být standardní.
Budu moci mít vlastní děti, pokud teď daruji vajíčka? Jak to ovlivní moji plodnost? Samozřejmě, darování vajíček nemá dlouhodobější vliv na Vaši plodnost. Ubývání vajíček ve vaječníku není způsobeno tím, že se vaječník vyčerpá díky zrání vajíček, tedy množstvím ovulací. V normálním menstruačním cyklu, kdy dozraje ženě jedno vajíčko k ovulaci, tak dalších až 25 vajíček zanikne. Hormonální stimulací jen přimějeme vaječník, aby vajíčka v daném cyklu nezanikla, ale aby uzrála, a my jsme je využili. Stejně tak hormonální antikoncepce, která brání zrání vajíček – ovulaci – nám neprodlouží „životnost“ vaječníku, jelikož k atrézii (zániku) vajíček dochází stále, i při užívání hormonální antikoncepce. Plodnost ženy tím tedy není ovlivněna.
Mohu darovat vajíčka opakovaně? Ano, vajíčka lze v České republice darovat opakovaně, po konzultaci s lékařem, pokaždé nejméně s tříměsíčním odstupem času.
Bude mě moci dítě nebo pár, který má vajíčka využil, v budoucnu vyhledat? Proces darování vajíček je anonymní, tudíž není možnost, aby Vás vyhledali. Dostanou o Vás pouze stručnou charakteristiku, jako je krevní skupina, věk, barva očí, vlasů apod. Není jim ovšem poskytnuto jméno či jakákoliv další informace, která by mohla vést k Vašemu vypátrání.
Budu pociťovat bolesti? Ne, pokud dobře reagujete na hormonální stimulaci, tak budete mít pouze pocit nadmutí břicha, ale tento pocit odezní ihned po darování. V průběhu odběru podstoupíte krátkou celkovou anestezii, to znamená, že bolest neucítíte. Doporučujeme však klid po dobu následujících 24 hodin.
Jaké výhody získám dárcovstvím? Získáte finanční kompenzaci až 25 000 Kč, zaslouženou relaxaci ve wellness hotelu Kings Court v Praze, ale také možnost docházet k nám na gynekologickou prevenci.

Прочитайте истории дарительниц

„Má kamarádka z dětství společně se svým dlouholetým partnerem dlouho toužili po miminku. Když ani po roce a půl je to štěstí nepotkalo, nechali se vyšetřit. Bohužel zde zjistili, že Katka nemůže mít děti a podstoupila umělé oplodnění. Celý proces jsem prožívala tenkrát s nimi, bylo to těžké. O to krásnější je, že dnes už mají malého Tomáška. Proto jsem se rozhodla darovat vajíčka v GESTu také. Vím, že jsem zase někomu dopomohla k velkému štěstí a že i já jsem zdravotně v pořádku.“

Petra, 28 let, Praha

„Každému se nepoštěstí a měli bychom si pomáhat. A ani mě to nic moc nestálo, ba naopak. Přišla jsem do na kliniku GEST, kde byl profesionální personál, absolvovala krátký pohovor a vyšetření, následovalo pár dnů hormonální stimulace, při nichž jsem normálně chodila do práce a poté jsem vajíčka darovala. Jsem moc ráda, že jsem na darování šla a půjdu znova. Finanční kompenzace mi určitě pomohla a jsem ráda, že vím, že budeme moct mít s partnerem taky mimčo.“

Alena, 24 let, Příbram

„O možnosti darování vajíček jsem se dozvěděla asi před pěti lety přes mou známou. V té době jsem netušila, že máme v České republice kliniky na takové úrovni, jako je klinika GEST. Pamatuji si, jak mne příjemně překvapilo prostředí, které bylo moderně vybavené. Daruji zde podruhé. Pokud to půjde, půjdu i potřetí a jedině sem.“

Magda, 30 let, Plzeň

„Je úžasné darovat nový život a pomoci páru, který touží po miminku! Jsem ráda za tuto možnost.“

Erika, 20 let, Ústí nad Labem

zeny

Новинки

Zajistíme Vám úvěr na IVF léčbu

24.05.2019

Vážení klienti,  v rámci rozšíření nabizených služeb i jako reakce na časté dotazy některých pacientů jsme se rozhodli pomoci vám s financováním IVF léčby. Díky uzavřené spolupráci s Raiffeisen Bank je nyní zajištění úvěru na IVF léčbu výrazně jednodušší.  Kontakt pro více informací: Mgr. Filip Ságner e-mail: filip.sagner@rb.cz tel: 773 787 956

ВСЯ СТАТЬЯ

Цикл ЭКО без дополнительной оплаты

24.11.2017

Для пациенток, имеющих право на оплату цикла ЭКО страховой компанией, лечение бесплодия можно провести с помощью ЭКО без каких-либо доплат. Теперь в нашем распоряжении имеется качественный стимулирующий препарат "Бемфола", не требующий доплаты со стороны пациента. Единственным условием являются нормальные данные спермограммы, когда не требуется обязательное использование метода ИКСИ. Требующие дополнительной оплаты лабораторные методы, такие как ИКСИ (введение сперматозоидов в цитоплазму ооцита), продленное культивирование, замораживание излишних эмбрионов и т.п., мы рекомендуем для повешения вероятности наступления беременности. Но если какие-то пары не могут по финансовым соображениям пройти лечение бесплодия с использованием метода ЭКО, лучше пройти это лечение хотя бы в минимальном варианте, чем от него отказаться совсем. И в этом случае шанс наступления беременности является реальным.

ВСЯ СТАТЬЯ

Новая среда для эмбриотрансфера "Эмбрио фикс"

01.10.2017

С 01.10.2017 г. наша лаборатория предлагает новую среду (питательный раствор для эмбриона) для эмбриотрансфера с названием "Эмбрио фикс – УТМ" от фирмы "Оригио". Состав этой среды подобен составу уже длительное время используемой среды "Эмбрио глю", дающей превосходные результаты. Среда "Эмбрио фикс" пригодна для пациенток, у которых после эмбриотрансфера с использованием среды "Эмбрио глю" беременность не наступила. Именно небольшие различия в составе среды могут помочь наладить после эмбриотрансфера индивидуальную субтильную связь между эмбрионом и слизистой оболочки матки. У здорового эмбриона появляется больший шанс имплантироваться (укорениться) в слизистой оболочке матки и, таким образом, привести к возникновению беременности.

ВСЯ СТАТЬЯ

Снижение цены ИКСИ при более чем 10 ооцитах

09.05.2017

Неоднократно возникала ситуация, когда пациентам при большом количестве ооцитов, полученных в программе ЭКО, приходилось доплачивать немалые суммы при планируемом оплодотворении типа ИКСИ (введение сперматозоидов в цитоплазму ооцита). Поэтому мы решили снизить эту цену с 550 чешских крон до 200 чешских крон за один ооцит (яйцеклетку). Мы верим, что эта мера позволит нам оплодотворять с помощью метода ИКСИ большее количество ооцитов и, таким образом, увеличивать шансы на наступление беременности, прежде всего, у пациентов с андрологическим фактором бесплодия.

ВСЯ СТАТЬЯ

Результаты деятельности в 2016 году

05.03.2017

Результаты нашей деятельности в 2016 году Вы найдете в разделе: Клиника – О нас – Наши результаты. Мы хотели бы к нашим результатам добавить комментарий: Наша клиника воспринимает лечение бесплодия, как комплексный процесс, и нашей целью является обеспечение паре возможности максимально естественного зачатия. Методы искусственного оплодотворения применяются лишь к тем парам, у которых шанс на самопроизвольное наступление беременности значительно снижен или отсутствует. То есть, мы на протяжении длительного времени контролируем не только успешность наступления беременности при использовании методов искусственного оплодотворения, но и количество беременностей на пациентку за год лечения. Несмотря на более низкую успешность лечения с использованием метода внутриматочного осеменения (ВМИ) за прошедший год мы сделали счастливыми 48 пациентов и их партнеров, и является очевидным, что ВМИ все еще играет свою незаменимую роль в лечении бесплодия. Небольшое снижение успешности стимулированных циклов ЭКО, к сожалению, вызвано повышением среднего возраста пациенток, обращающихся в клиники для лечения бесплодия, вследствие чего метод ЭКО используется для все большего количества пар с меньшими шансами на успех, учитывая их возраст. Высокий процент беременностей мы традиционно наблюдаем у циклов с донорскими ооцитами и эмбрионами, несмотря на снижение количества эмбрионов, переносимых в ходе одного цикла. Это свидетельствует о хорошем качестве работы нашей эмбриологической лаборатории. Что касается количества циклов, мы остаемся на уровне небольшого или среднего центра, что нас устраивает с точки зрения наших возможностей и индивидуального подхода к пациентам.

ВСЯ СТАТЬЯ

Пренатальный ультразвуковой скрининг в течение I-го и II-го триместра

09.11.2016

Теперь мы предлагаем не зарегистрированным у нас беременным пациенткам скрининговое ультразвуковое исследование в течение I-го и II-го триместра беременности. Речь идет о комбинированном скрининге во время первого триместра согласно ФМП (фонд медицины плода). К скринингу в течение I-го триместра у нас необходимо в период от 9+0 до 10+6 недель беременности сдать на анализ кровь, а затем в период от 11+0 до 13+6 недель пройти подробное ультразвуковое исследование. За этот скрининг необходимо заплатить 1000 чешских крон, но страховые компании его затем частично возмещают. Для ультразвукового скрининга в течение II-го триместра беременности, который полностью оплачивается медицинскими страховыми компаниями, необходимо направление от гинеколога, у которого Вы стоите на учете. Записаться на прием можно либо в регистратуре, либо по телефону: 257 212 516.

ВСЯ СТАТЬЯ

Контактный бланк

Напишите нам
I agree that my contact information will be stored by the website provider in the extent necessary for the fulfillment of my request and will be forwarded to responsible third parties. I have read the statement on the processing of personal data on this site.

I agree to process my personal data

Где нас можно найти?

Aдрес

НЛ - ЦЛИНИЦ Гест ИВФ с.р.о.
Надражни 762/32
(вход с улицы Рошкошного 1058/3)
150 00  Прага 5 Смихов

Приёмные часы

Пон-Пят 8 - 19
Суб 8 - 13

контакт

тел./факс: +420 257 212 516 - 518
электронная почта: info@gest.cz
© 2017-2019, CLINIC Gest IVF s.r.o. All Rights Reserved. Создание www S2 STUDIO
↑